GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2021 14:13   Güncelleme : 30-04-2021 14:13

MSB: 2 kahraman silah arkadaşımız şehit oldu

MSB, 'Pençe Yıldırım Harekatı'nda yaralanan 2 silah arkadaşımız şehit oldu' açıklamasını yaptı.

MSB: 2 kahraman silah arkadaşımız şehit oldu
Milli Savunma Bakanlığından şu açıklama yapıldı:
"Irak’ın kuzeyinde icra edilen Pençe Yıldırım Harekâtı kapsamında, 28 Nisan'da güdümlü tanksavar silahı ile yapılan saldırı neticesinde yaralanarak hastaneye sevk edilen bir kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 30 Nisan 2021 tarihinde şehit olmuştur.

Pençe Yıldırım Harekâtı kapsamında icra edilen ikmal faaliyeti sırasında, 30 Nisan 2021 tarihinde helikopterden iniş esnasında bir kahraman silah arkadaşımız düşme sonucu yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 30 Nisan 2021 tarihinde şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Şüphesiz ki şehidimizin kahramanlığı hiçbir zaman unutulmayacak, uğruna can verdiği bu toprak korunacaktır. Aziz şehidimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve ülkemize başsağlığı ve sabırlar dileriz. OGÜNHaber