GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-01-2022 16:21   Güncelleme : 25-01-2022 16:21

Fatma Şahin hanım kadar olamadınız!..

Değerli dostlarım, sevgili okurlarım, İstanbul'da Pazartesi günü başlayan yoğun kar yağışı hayatı felç etti. Büyük şehir adeta kara teslim oldu ve maalesef İBB yönetimi yine sınıfta kaldı.

Fatma Şahin hanım kadar olamadınız!..
2017'de de yoğun bir kar yağışı olmuştu ancak günümüz şartlarını düşünürsek 2017 ile karşılaştırma yapmamız hata olur çünkü her geçen sene artan araç sayısı neredeyse bir önceki yılın iki katı oluyor. İstanbul'da yaklaşık 53 milyon araç var neredeyse her eve iki araç düşüyor. İstanbul'da trafik yoğunluğu için kar yağmasına da gerek yok, zaten akşam üzeri ve sabah iş saatlerinde trafik genellikle yüzde 80-85 oranında kilitleniyor.

Gelelim dün yani Pazartesi 3'te başlayan ve gece 01'lere kadar devam eden kesintisiz kar yağışına. Gerçekten oldukça yoğun bir kar yağışı oldu. Bununla birlikte belediyeciliğin, belediyenin önemini, sorumluluklarını bir kez daha anlamış olduk ancak yine İBB başkanını sahada göremedik, her hangi bir çalışma üzerinde göremedik, bunları geçtim TV'lerde bile göremedik. İstanbul kara teslim olurken, hayat felç olurken, araçlar, insanlar yollarda mahsur kalırken kendisi yine ortalarda yoktu.

Bunu söyleyen sadece ben değilim, kendisine oy verenler de TV'lerde, sokaklarda birbirlerine bunu soruyorlardı. Yaşadığım Beylikdüzü'nde kendisine oy verenlerin isyanlarına bizzat şahit oldum. Ben de soruyorum gerçekten İBB başkanı nerede ve ne yapyor?

TEM otoyolu Mahmutbey Gişeleri'ndeki yoğunluktan bahsedildiğinde hemen "Efendim orası karayolarına ait." Diyorlar, peki siz 16 milyonun başkanı olarak size ait alanlarda ne yapıyorsunuz?

Tuzlama çalışmaları yetersiz, ekipler sahada değil, başkan ortalarda yok, vatandaş Allah'a emanet…
İstanbul'da böyle yoğun kar yağışı olacağından haberiniz yok muydu sayın başkan?
Konuştuğunuz zaman, ilericiliği kimselere bırakmıyor, aya çıkmak, hatta marsa çıkmaktan bahsediyorsunuz, peki meteoroloji son teknoloji cihazlarla günler öncesinden yağacak karı, hatta kilogramını dahi haber verirken siz neredeydiniz?

Neden başkanı olduğunuz şehir için hiçbir önlem almadınız ve neden sizleri, ekiplerinizi sahada işbaşında, çalışırken görmüyoruz?

Yağıştan önce bütün ekiplerinizi seferber etseydiniz, yeterli tuzlama yapsaydınız, yolda kalan vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için çalışmalar yapsaydınız olmaz mıydı?

Belediyedeki tecrübeli ekipleri tasfiye ettiniz, iş anlamayan ne kadar tecrübesiz, liyakatsız eleman varsa doldurdunuz. İstanbul belediye başkanı olmak, o makamda oturmak bir şey ifade etmez, oturursun ancak etrafına da bir bakman lazım, İstanbul'u sokak sokak cadde cadde tanıman, trafik nerelerde yoğun olur, nerelerde sıkıntı yaşanır bunları ezbere bilmen lazım.

Hadi bunu bırakıyorum peki diğer ilçe belediyelerine ne demeli?
Ümraniye, Güngören, Bağcılar'da başkanlar dışarı çıkıp halkla sohbet ederek çay ekmek çorba dağıttılar Allah razı olsun bu ilçe belediye başkanlarından peki İBB başkanı olarak siz neredeydiniz sayın başkan ?

Dün bütün bütün TV kanallarını gezdik. Habertürk, AHaber, CNN… Ama sizi vatandaşla sohbet ederken bile görmedik. Sizi hiç bir kanalda, hiçbir yerde görmedik.

Aslında Fatma Hanım'dan örnek alsanız biraz iyi olacak. Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Hanım'dan bahsediyorum. Onlar da hayatlarında bu kadar kar görmediler, Gaziantep yoğun kar alan bir ilimiz değil. Yarım metre kar yağdığında Fatma Hanım caddelere çıkıp insanlarla sohbet etti, hazırlıksız yakalandığı halde elinden geleni yaptı. Siz bir Fatma Hanım kadar olamadınız!

Bir de muhalif kesim kalkmış belediyenin beceriksizliğini örtmek için Atatürk Havalimanı'nı öne sürüyor. Vay efendim Atatürk Havalimanı açık olsaydı İstanbul Havalimanı'nda bu kadar insan mahsur kalmazmış. İstanbul Havalimanı Sibirya'da çünkü, İstanbul havalimanı'na yağan kar 5 metre Atatürk havalimanı'na 50 santim öyle mi?

Yani bütün işiniz gücünüz İstanbul Havalimanı'na çamur atmak. Yapıldığından bugüne kadar neredeyse üzerinden 2 sene geçti hala İstanbul Havalimanı'nı sindirmiş değilsiniz. Ayıbınızı örtmek için vay efendim Atatürk Havalimanı açık olsaydı İstanbul Havalimanı'nda bu kadar insan mahsur kalmazmış. Çabuk unuttunuz galiba , Atatürk Havalimanı'nın kar yağdığında kapandığı günleri.

İstanbul Havalimanı için bugün ayrı bir paragraf açıp onu ayrıca anlatmama hiç gerek yok ama muhaliflere söylüyorum ve İstanbul Havalimanı'na laf atanlara söylüyorum Türkiye demokrasi ülkesidir sizler Havalimanını kullanmak zorunda değilsiniz. Beğenmiyorsanız boykot edin o havalimanını kullanmayın, gidin Sabiha Gökçen'i kullanın, pankart açın biz İstanbul Havalimanı'nı beğenmiyoruz, kullanmak istemiyoruz Sabiha Gökçen'den uçmak istiyoruz diye.

Yapamazsınız tıpış tıpış o havalimanını kullanıyorsunuz herkesten önde koşa koşa kullanan sizsiniz. Dünyanın 3. Büyük havalimanı olan o havalimanı'nı bayıla bayıla kullanıyorsunuz ama çamur atmaktan da geri kalmıyorsunuz yaptığınız şey algı, çamur atarak algı, mağduriyet üzerinden algı…

Ayıplarınızı da ya çamur atarak ya da mağduriyet edebiyatı üzerinden algı yaparak örtmeye çalışıyorsunuz da ayıbınız o kadar çok ki bir İstanbul kadar daha kar yağsa örtüleceği yok.
Utanın, utanın da TV'de bari bir özür beyan edin diyeceğim ama nerde…

Evet Değerli dostlarım bana Ogünhaber.com üzerinden ya da sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilir değerli fikirlerinizi, görüş ve yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Allah'a emanet olunuz!