GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-01-2022 05:36   Güncelleme : 08-01-2022 05:36

Adaylığınızı bekliyoruz, Sayın Kemal bey..

Değerli dostlarım, seçimlere 17 ay gibi bir süre kalmasına rağmen muhalif partinin hala bir adayı yok.

Adaylığınızı bekliyoruz, Sayın Kemal bey..
Yaklaşık 6 parti kendi aralarında bir türlü bir aday bulamadılar. Dünyada başkanlık sistemi ile yönetilen bir ülke yok ki seçime 17 ay kalmışken hala adayını seçmiş olmasın. Hatta bırakın 17 ayı, 3 sene önce muhalif Parti'nin bir aday çıkartması gerekir.

Başkanlık sisteminde bu çok önemlidir. Eski sistem olmuş olsaydı burada partiler 4 ay önce 5 ay önce yapılacak olan seçimler için partiyi kim sırtlıyorsa, kim önde gidiyorsa onu aday çıkarır seçim sonrası hükümet kurulur olmazsa koalisyonlar gündeme gelirdi.

Artık sistem değişti Türk usulü başkanlık sistemi kuruldu. Yönetim bir kişinin elinde. İktidar partisinin adayı belli Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Elbette hataları da var ancak iktidarı destekleyen yüzde 52'lik kesimin net ve tek adayı.

Peki ya muhalif partinin adayı kim?
Başkanlık seçimleri için ittifakla gösterdikleri bir tek aday var mı? Yok.
Ya bu partinin yüzde 50'ye yakın seçmeni hiç mi sormaz bizim partimizin adayı kimdir, seçilirse kimlerle yürüyecek, kimleri bakan yapacak, nasıl bir yol haritası izleyecek, kimlerle çalışacak?

Bir seçmen olarak, bir vatandaş olarak partime ben bunları sorarım. Bizim adayımız en başından beri net belli. Sayın Erdoğan hatasıyla sevabıyla hem aday ve hem seçilen başkan olarak icraatlerini, hizmetlerini yaptı biliyoruz, görüyoruz, tanıyoruz.

Peki karşı tarafın adayı?
Henüz aday belli değil ki ne yapacağı belli olsun.
Kemal Bey karşı tarafın adayı siz misiniz yoksa?
Sizseniz çıkın meydana deyin ki ben adayım, öyle perde arkasından "olurum, olmayabilirim, istenirse olurum, arkadaşlarım derse tamam derim, diğer partilerden yeşil ışık gelirse ben hayır demem." sözleriyle seçmene ne mesaj vermeye çalışıyorsunuz?

Sonra bir bakıyoruz ki İmamoğlu kendi çizdiği parkurda kendi adaylığının peşinde. Nemalandığı yer de devletten gelen her hangi bir eleştiri üzerine mağdur edebiyatı yaparak, bunu hemen evirip çevirip lehine döndürerek aldığı güçle adaylığa oynuyor. Bu duruma da Kılıçdaroğlu bir dur dedi.

Sonra yine bakıyoruz Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş ortaya çıkıyor. Adaylığı net değil aday gibi ifadeler kullanıyor çeşitli gündemlerle aday olma konusunda bir yarışın içinde olduğunu görüyoruz.

Belli ki muhalif cephenin içerisinde bir çatışma var ama bunu bizler görmüyoruz kapılar arkasında neler döndüğünü artık Allah bilir, fakat tahmin ediyorum ki Saadet Partisi'nin Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığa adaylığını kabul edeceğini hiç ama hiç zannetmiyorum.

Peki Ahmet Davutoğlu kabul edecek mi, bakalım gün bize ne gösterecek ama daha bu sene içinde de zannetmiyorum ki adayları belli olsun.

Ama tek bir şey söyleyeceğim son olarak, hadi Kemal Bey çekinme korkma çık de ki ben adayım hadi arkadaşlar arkamdan gelin HDP ve Fetöcü'ler dahil olmak üzere. Çünkü sen zaten onlara yeşil ışık yaktın KHK'yı iptal edeceğini söyledin. Koy şimdi adaylığını al onları da arkana, HDPKK'yı aldığın gibi! Adaylığını bekliyoruz sayın Kemal Bey!

Evet dostlarım bizlere ogunhaber.com 'dan ya da sosyal medya hesaplarım üzerinden ulaşarak görüşlerinizi, mesajlarınızı bildirebilirsiniz.

Allah'a emanet olunuz !